Venedik’te Ne Yapılır?

venedik
Venedik’in özellikle bahar – yaz aylarında yaşadığı turist kalabalığını yok saymak imkansız. Her ne kadar her köşesinde farklı sürprizler saklayan rüya gibi bir kent de olsa, aşırı turistik ortamı bazen can sıkıcı hale gelebiliyor. Her şeye rağmen Dünya’nın en yoğun şehirlerinde, Dünya’nın en huzurlu ve sakin köşelerini bulmak da imkansız değil elbette!

Venedik’te Gezilecek Yerler

 • San Marco Kilisesi’ni, Doge Sarayı’nı ve Çan Kulesi’ni gezin. Hepsi Venedik’in merkezi ve simgesi San Marco meydanında yanyana bulunduğu için işiniz kolay olacak!
 • Cam sanatının merkezi Murano Adası’na gidip, cam ustalarının bir nefesle nasıl inanılmaz sanat eserleri yarattığını hayranlıkla izleyin. Vaporetto veya deniz taksisiyle adaya kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Gondol sefası yapın. İster kendi gondolunuzu kiralayın ister 4 veya 6 kişilik gondolları başkalarıyla paylaşın ama mutlaka Venedik’i bir de gondoldan görün. Turlar, fiyatlar ve ayrıntılar için: www.gondolavenezia.it
 • Gerçek bir Venedik palazzo’sunun içinde sadece 20 – 25 kişinin izleyebildiği muhteşem bir opera dinlemeye ne dersiniz? İşte size gerçek bir Venedik deneyimi. Her gece Grand Canale üzerinde, içi de dışı kadar gösterişli birkaç  palazzo’da küçük operalar oynanıyor. Mutlaka bir gecenizi bu gösteriye ayırın ve unutulmaz bir deneyim yaşayın. Bilet fiyatları, programlar ve diğer ayrıntılar için: www.musicapalazzo.com

Venedik’te Ne Yenir, Ne İçilir?

 • Bir akşam üstü mutlaka San Marco Meydanı’ndaki 300 yıllık Caffe Florian’a oturun ve bir yandan meydandaki klasik müzik konserini dinlerken bir yandan da gümüş takımlarla servis edilen çayınızı yudumlayıp pastanızı yiyin.
 • Campo Santa Maria Nova meydanında oturun ve etrafı seyredin. Kanalın üzerindeki küçük köprü, eğri kilise, ağaçlar, dükkanlar ve etrafınızdaki insanlar sanki bir filmin veya romanın içindeymişsiniz hissini uyandıracak. Venediklilerin sevdiği bellini, rossini, nigroni veya spritz gibi hafif  içkilerinden birini (veya birkaçını) yudumlamak da film seti etkisini artıracak hiç kuşkusuz!
 • Osteria Enoteca Ai Artisti, leziz yemekleri etkileyici şarap menüsü ve uygun fiyatlarıyla muhtemelen bir kereden fazla gideceğiniz bir restoran olacak!
 • İspanya’nın ‘tapas’ı varsa Venedik’in ‘cichetti’si var! Bu uygun fiyatlı, küçük atıştırmalıkların deniz ürünlüleri, sebzelileri ve yumurtalı veya peynirli çeşitleri var. Venedik’in en eski ve en meşhur şarap evi (bacaro’su) Do Mori (San Polo 429, Calle dei Do Mori) ve kanal kenarındaki Gia Schiavi (Fondamenta Nani, Dorsoduro 992) gerçek bir Venedikli gibi ayaküstü harika şaraplar içip, cichetti yiyebileceğiniz otantik barlar.

Venedik’ten Ne Alınır?

 • Murano camları, bu seyahatten evinize ve sevdiklerinize taşıyabileceğiniz en özel ve en güzel hediye. Venedik’e gidip Murano almamak olmaz!
 • El yapımı kırtasiye malzemeleri satan Paolo Olbi’nin üç mağazasından birine mutlaka uğrayın. Not defterleri, kartlar ve albümler harika.
 • Sıradan, ucuz hediyelikleri isteseniz de istemeseniz de her yerde göreceksiniz. Ama gerçekten farklı ve özel Venedik parçaları arıyorsanız, cam sanat eserleri ve orijinal lambalar için Vittorio Costantini’ye gidin.
 • Hakiki Venedik danteli için, şehrin en eski mağazası Martinuzzi’ye (San Marco 67A, Piazza San Marco) uğrayın.

Venedik’te Nerede Kalınır?

Palazzina G Hotel

(Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın!)

palazzina g

Charming House ”DD724”

(Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın!)

Charming House ''DD724''

Bauer’s Palladio Hotel & Spa

(Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın!)

Bauer's Palladio Hotel & Spa

Ca’ Pisani Hotel

(Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın!)

Ca' Pisani Hotel

Hotel Palazzo Barbarigo

(Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın!)

Hotel Palazzo Barbarigo

 

Jabiroo Sizi Farklı Gezdirir!

Bize düşüncelerinizi yazın...